fbpx

השקעה בקפריסין – כל מה שחשוב לדעת

החלטתם להשקיע את כספכם אך מתלבטים היכן? לפני שתחליטו כדאי לכם לדעת על היתרונות המשמעותיים של השקעה בנדל"ן בקפריסין. ממשלת קפריסין פועלת זה קרוב לעשור לפתיחת שערים בפני משקיעים זרים ומתמרצת רכישות נדל"ן מיזמים מקומיים באמצעות הטבות מס, פישוט הבירוקרטיה עד למינימום הנדרש, מערכת משפט נוחה ומהירה, ומסלול מהיר לקבלת תושבות קבע באי שמאפשר למשקיע ולמשפחתו להתגורר בו באופן קבוע למשך כל חייו. עם כל היתרונות הללו, אין זה פלא שקפריסין הפכה להיות המקום החם ביותר להשקעה, ועבור ישראלים רבים, גם פתרון לשעת מצוקה. במאמר זה נספר לכם כל מה שחשוב לדעת על השקעה בקפריסין על מנת שגם אתם תעשו את ההחלטה הנבונה. 

 

קפריסין היוונית – המקום החם ביותר להשקעת נדל"ן

כמו מדינות רבות בגוש האירופאי, גם קפריסין היוונית חוותה משבר כלכלי קשה לפני זמן לא רב. על מנת להתאושש ממנו, ממשלת קפריסין נקטה במספר צעדים חכמים ויעילים במיוחד על מנת להזרים כסף זר למדינה שיאושש את הכלכלה שלה. אחת הדרכים היתה לפתוח את קפריסין להשקעות זרות בנדל"ן, הטבות מס למפעלים וחברות זרות, והקלה על תהליכי הגירה לאי, מה שהביא לא רק מטבע זר לקפריסין אלא גם איפשר פתיחת סניפים של חברות ענק ושמות גדולים באיזורי תעשייה והייטק הקרובים לערים המרכזיות, ובראשן לימסול, העיר השניה בגודלה בקפריסין, ועם החברות באו המוני עובדים שזקוקים לדירות להשכרה ולרכישה באיזורים מרכזיים בעיר.

הביקוש הרב יצר תנופת בנייה חסרת תקדים בכל ערי קפריסין, ומאחר וממשלת קפריסין מעודדת ומקלה על רכישת נדל"ן חדש מיזמים מקומיים ואף מעניקה תושבות קבע לרוכשי נכס נדל"ני בעלות של מעל 300,000 יורו פלוס מע"מ, אין זה פלא שהאי כולו חווה את אחת מהתקופות הכלכליות הטובות ביותר בהיסטוריה שלו. לא רק שקפריסין יצאה מן המשבר, אלא שהיא פורחת ומשגשגת יותר מאי פעם.

כך שעבור ישראלים רבים, במרחק של 40 דקות טיסה מתל אביב, קיים גן עדן פורח של עסקאות נדל"ן משתלמות במיוחד עם תשואה של בין 7% – 9%, כאשר עלות ההשקעה בדירה ממוצעת במרכז העיר לימסול, האיזור המבוקש ביותר בקפריסין כיום, שוות ערך לשליש מערכה של דירה בתל אביב. המשמעות היא שגם השקעה של 1,200,000 ש"ח בקפריסין יכולים להעניק לכם שקט נפשי רב באמצעות תשואה משמעותית, וגם דירה בהישג יד למקרה שתחליטו שזה הזמן לשנות אוירה וליהנות משקט ושלווה של האי בעל הניחוח היווני.

 

למי מתאים להשקיע בקפריסין?

ההשקעה בקפריסין מתאימה למספר סוגי אוכלוסיות ישראליות:

  • משקיעים מתחילים – מאחר והפריחה הכלכלית של קפריסין הינה יציבה ואף ממשיכה להשתפר מדי שנה בשנה ובכירי הכלכלנים צופים לה עתיד מזהיר, נוח וקל להשקיע בה את השקעתכם הראשונה. באמצעות רכישת נכס נדל"ני חדש מיזם באחת הערים הגדולות או באיזורי התיירות תוכלו לקבל הטבות מס, המרחק הקצר מישראל יאפשר לכם לנהל את הנכס בקלות רבה יותר, והתשואה הגבוהה תאפשר להם ליהנות מרווחים בתוך זמן קצר מאד בין אם באמצעות השכרה, או באמצעות השבחה ומכירה.
  • משקיעים מנוסים ומיומנים – משקיע מיומן ומנוסה יזהה מיד את הפוטנציאל האדיר שיש בקפריסין כיום, ויידע לקפוץ על העגלה בזמן הנכון. כיום ישנן בקפריסין הזדמנויות נדל"ן שיעניקו לרוכש הזריז תשואה גבוהה, שקט נפשי ובטחון כלכלי.
  • אוכלוסיות המחפשות אלטרנטיבה לחיים בישראל – החיים בישראל עשויים להיות רווי מתח ולחץ, ואילו קפריסין הינה אי נינוח ושקט עם אוירה ים תיכונית שלווה, אוכל מעולה, אוזו מצוין, מוסיקה טובה וחופים זהובים בדיוק כמו בסרטים. אוכלוסיות ישראליות אשר זקוקות למעט שלווה ושקט בשנות הפרישה, או מעוניינות לגדל את ילדיהן באוירה קלילה יותר, יכולות לעשות זאת באמצעות קבלת תושבות קבע, ולאחר שבע שנים גם לפעול לקבלת אזרחות קפריסאית שמשמעותה אזרחות אירופאית. רק שימו לב שתושבות הקבע אינה כוללת אישור עבודה בקפריסין ויש להשיגו בנפרד.

 

מהי הדרך הטובה ביותר להשקיע בקפריסין?

בין אם אתם משקיעים מנוסים שכבר ראו ושמעו הכל, ובין אם אתם בודקים כיצד להשקיע את כספכם בנדל"ן בפעם הראשונה בחייכם, מומלץ מאד להשקיע בקפריסין באמצעות חברת יזמות והשקעה עם נסיון ועם היכרות מעמיקה עם הבירוקרטיה הקפריסאית על מנת שתוכלו לנהל את רכישת הנדל"ן באופן המיטבי ביותר ולהתחיל להרוויח תשואה יפה בתוך זמן קצר. חברת ברקוס הינה חברת יזמות נדל"ן בקפריסין אשר מנהליה הינם ישראלים לשעבר המתגוררים בלימסול ומנהלים בה את מרכז חייהם.

ברקוס יוזמת ומתכננת פרוייקטים נדל"ניים שונים כגון קומפלקסים של דירות בלימסול ובתים פרטיים, ומעורבת בכל פרוייקט מרגע רכישת הקרקע ועד לגימור ולמסירת המפתחות. כאשר אתם בוחרים בברקוס, אתם בוחרים בחברה שתתנהל מולכם בשקיפות מלאה, בגובה העיניים ותוך מקצועיות רבה, עם כל הידע הדרוש כדי לנהל תהליכי רכישה לרבות מפגש עם עורך דין מקומי ופנייה לסניף בנק מקומי, וגם לאחר הרכישה מוסיפה ללוות אתכם בכל שאלה או בקשה שתרצו, מסייעת בניהול הנכס או במכירתו ונמצאת בשבילכם לכל דבר שתצטכו.

השקעה בקפריסין - כל מה שחשוב לדעת

שאלות נפוצות:

קפריסין נמצאת כיום בתנופת פיתוח מואץ ונחשבת לאחד המקומות החמים ביותר להשקעה עם תשואה גבוהה מאד וביקושים גבוהים מאד לדירה בערי קפריסין, ובפרט בלימסול, העיר בעלת הפיתוח המשמעותי ביותר באי. בהשקעה מתונה יחסית תוכלו לזכות פעמיים: גם נכס שיכול לשמש לכם מקום מפלט מטרדות היומיום לצורכי חופשה, בילוי שנות הפרישה בנעימים או לצורכי השכרה ומכירה, וגם תשואה גבוהה שלא ניתן לקבל אותה בארץ בשום מקום, גם לא באיזורים מובילים. 

כל אדם יכול להשקיע בקפריסין בלי קשר לניסיונו או לגילו, אך ברוב המקרים מי שמשקיע בנכס בקפריסין הינם אנשים בגיל פרישה הרוצים להעביר את שנותיהם היפות ביותר על חוף הים בשקט ושלווה לא רחוק מדי מן הבית, רק 40 דקות טיסה מתל אביב, רווקים המעוניינים בחיים מעניינים בסביבה שונה, ובעלי משפחות שרוצים לגדל את הילדים באוירה אחרת. אוכלוסיות אלו יכולות לצאת מאד נשכרות מן האפשרות לשנות אוירה, להפתח לתרבויות שונות, לחוות חוויות מעניינות ולהרגיש אנשי העולם הגדול. 

נכון להיום, די בסכום של 1,200,000 ש"ח, כמחירה של דירה ממוצעת בבאר שבע או שליש דירה בתל אביב, כדי להתחיל להשקיע בקפריסין. אולם שימו לב, על מנת להגיע לזכאות לתושבות קבע באי, יש צורך בהשקעה של לא פחות מ – 300,000 יורו פלוס מע"מ. במידה ותזדקקו למינוף ניתן לקבל הלוואה מבנקים קפריסאים מקומיים ולהחזירה מן התשואה. 

במידה ותהיו מעוניינים לרכוש נכס נדל"ני בקפריסין תוכלו להעזר בחברת ברקוס יזמות נדל"ן בקפריסין, אשר מתמחה בזיהוי הזדמנויות נדל"ן, השקעה בהם משלב רכישת הקרקע ולאורך כל שלבי הבנייה, ועד למסירת המפתחות ללקוח. חברת ברקוס מנוהלת על ידי ישראלים אשר מתגוררים בקפריסין ומכירים היטב את הבירוקרטיה וההתנהלות במדינה ומהווים גשר בטוח למעבר עבור משקיעים ישראלים המעוניינים למצוא נכס בקפריסין. 

יצירת קשר וייעוץ

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אולי יעניין אותך גם:

הנכס החדש שלכם בקפריסין נמצא במרחק של קליק אחד

אנא השאירו פרטים מלאים ואנו נחזור אליכם בהקדם