fbpx

משכנתאות בקפריסין

לקיחת משכנתא בקפריסין שונה מעט מאשר בישראל. בישראל לקיחת משכנתא הוא עניין נפוץ ומקובל מאד וכמעט אין משפחה בישראל שלא לקחה משכנתא לפחות פעם אחת. אך בקפריסין מדובר בהליך מעט קשוח ונתון לבקרה של האיחוד האירופאי בה קפריסין חברה. אולם אין בכך כדי להרתיע אתכם מלקבל משכנתא בקפריסין, מה שעשוי למנף אתכם משמעותית ולאפשר לכם להגיע לתשואה גבוהה במיוחד. על מנת לצלוח בהצלחה לקיחת משכנתא בקפריסין, אתם זקוקים למומחים לצידכם. חברת ברקוס יזמות נדל"ן נמצאת כאן כדי לסייע למשקיעים ישראלים לרכוש נכס בקפריסין, לעלות על הגל עם תנופת הפיתוח והקידמה שעובר האי ולהיות הראשונים להרוויח מכך.

 

לפני הכל, למה בכלל לקחת משכנתא לרכישת נכס בקפריסין?

קפריסין נמצאת כיום בראש טבלת השקעות הנדל"ן המומלצות, ועוברת גל פיתוח מואץ וחסר תקדים בכל ההיסטוריה של האי. הביקוש לדירות בכל רחבי קפריסין ובמיוחד בעיר לימסול שוברים שיאים מדי שנה ומעלים את התשואה על נכסי נדל"ן למגורים לרמה של בין 7% – 9%. תשואה זו עשויה עוד לעלות בשל הגירה חיובית לאי בחיפוש אחר עבודה מעניינת בשילוב עם האקלים הים תיכוני הנוח של קפריסין. בשנים האחרונות שמות גדולים ורבים פתחו סניפים באי, והעיר לימסול נהנית מפיתוח מואץ, קניונים מפוארים, הקזינו הגדול ביותר באירופה, פארקי תעשייה ונמל עמוס במיוחד, מה שמוביל לפתיחת מאות ואלפי משרות חדשות בתחומים מגוונים.

בנוסף, התיירות לקפריסין רק עולה מדי שנה, ותיירים רבים בוחרים לרכוש נכס למטרות נופש באי. בשל כך. כאשר דירה במרכז לימסול עולה כשליש ממחיר דירה זהה בתל אביב, ובעלות של 1,200,000 בלבד תוכלו לרכוש נכס מניב, אין זה פלא שמשקיעים רבים וביניהם גם ישראלים ממהרים לנצל הזדמנויות ועסקי הנדל"ן פורחים. וכאשר האפשרויות רבות כל כך והתחזיות הכלכליות מעודדות כל כך, רבים מעדיפים לרכוש יותר ממה שביכולתם מתוך הידיעה שהתשואה תחזיר את ההשקעה.

כך למשל, משקיעים ישראלים רבים בוחרים לרכוש לעצמם דירה למגורים או לנופש, ולצידה דירה נוספת להשכרה. לחלופין, משקיעים ישראלים בוחרים בדירה או בית פרטי גדולים בקרבה גדולה מאד לאזורי בילוי ועבודה מתוך הבנה שהם יימכרו או יושכרו בסכום גבוה במיוחד בתוך זמן קצר. במקרים מעין אלו, ניתן למנף את ההשקעה שלכם באמצעות הלוואת משכנתא בקפריסין, אשר למרות הקושי הבירוקרטי, עולה ביתרונותיה על פני החלופות.

 

יתרונות וחסרונות בלקיחת משכנתאות בקפריסין

שקיפות היא דבר חשוב, וכמשקיעים בנכס בקפריסין כדאי שתדעו מה היתרונות והחסרונות של לקיחת משכנתא בקפריסין לפני שתחליטו כיצד למנף את ההשקעה שלכם, כדי שתגיעו מוכנים ומזומנים לתהליך שעשוי להיות מעט ממושך. להלן כל היתרונות והחסרונות של לקיחת משכנתא בקפריסין:

 

יתרונות

כאשר הנכס שלכם נמצא בקפריסין, השכירות שאתם מרוויחים ממנו הינה ביורו, המטבע המקומי, הבנק שמממן את הנכס נמצא אף הוא בקפריסין והמשכנתא שלקחתם הינה ביורו, אותו המטבע בדיוק, הכל פשוט ויעיל. הנכס שרכשתם משמש כערבות עבור הבנק, אין פערי ערך בין מטבעות שונים ואין בעיות. כך שכולם מרוצים והכל מתנהל על מי מנוחות.

 

חסרונות

הליך בירוקרטי מתיש. ממשלת קפריסין אמנם מעודדת השקעות זרות ומנהלת תוכניות מס אטרקטיבית ותמריצים רבים למשקיעים זרים, אך היא עדיין כפופה למדיניות קשוחה של האיחוד האירופאי בכל מה שמדובר בלקיחת משכנתאות. לכן עליכם להכין את עצמכם לתהליך ממושך ולא פשוט. עם זאת, תמיד יש מי שיגיש לכם סיוע ועזרה, כך שאתם לא לבד בתהליך.

 

מה צריך כדי לקחת משכנתא בקפריסין?

על מנת לקחת משכנתא בקפריסין תצטרכו להצטייד מבעוד מועד בתיק מסמכים הכולל המלצה מבנק מקומי ישראלי, תלושי שכר, דו"ח מס הכנסה לעצמאים או טופס 106 לשכירים למספר שנים לאחור, דפי חשבון בנק שישה חודשים לאחור, אישור רואה חשבון על הון עצמי בו אתם מתכוונים לרכוש את הנכס, חשבונות חשמל וארנונה ישראליים, אישור הפקדה של 1000 יורו בחשבון בנק שפתחתם בקפריסין וכמובן גם אישור העדר רישום פלילי. לא קל, אבל גם לא בשמיים, וצריך לזכור שגם בישראל לא תמיד פשוט לקבל משכנתא בלי הרים של טפסים.

 

מי יכול לעזור לי עם הניירת?

רוצים לקחת משכנתא בקפריסין אבל טובעים במסמכים? יש מי שיכול לעזור. ברקוס הינה חברת יזמות נדל"ן בקפריסין אשר צוות ההנהלה שלה מורכב מישראלים אשר העבירו את מרכז חייהם לקפריסין ומתגוררים בה עם משפחותיהם, המעורים בחיי הקהילה הקפריסאית ונמצאים בקשר ישיר עם עורכי דין מקומיים ובנקים למשכנאות מתאימים. ברקוס יוזמת פרוייקטי נדל"ן משלב רכישת הקרקע, דרך ניהול הבנייה וכלה במסירת המפתחות למשקיעים, ומלווה כל משקיע לאורך כל שלבי הרכישה.

הבירוקרטיה בקפריסין עברה תהליכי פישוט משמעותיים, אך הבנקים עדיין כפופים לנהלים שלא תלויים במדיניות ממשלת קפריסין. לכן טוב שיהיה מישהו לצידכם ללוות אתכם לכל אורך תהליך קבלת המשכנתא בקפריסין וגם לאחר מכן, בניהול הנכס שרכשתם או סיוע במכירתו. עם ברקוס אתם אף פעם לא לבד בתהליך, ולאחר קבלת ההלוואה תוכלו למנף את ההשקעה שלכם ולהרוויח בגדול בקפריסין.

משכנתאות בקפריסין

שאלות נפוצות:

אמנם תהליך קבלת משכנתא בקפריסין אינו פשוט ולעיתים לוקח זמן, אך בסופו של חשבון הוא עדיף על פני החלופות כגון נטילת הלוואה מבנק ישראלי או ניצול משאבים אישיים. הסיבה לכך שהנכס שלכם בקפריסין מהווה ערבות למשכנתא, ותשלומי השכירות הינם באותו המטבע שבו תצטרכו לשלם את החזרי המשכנתא, כך שאין פערי מטבע. זה נוח יותר וקל יותר לנהל את הנכס בצורה כזו.

גם אם יש לכם הון אישי שהבאתם מהבית, בשל תנופת הפיתוח המואץ של קפריסין והתשואה הגבוהה, יהיה זה נבון למנף את ההשקעה שלכם ולהגדיל את סכום הרכישה. כך למשל תוכלו לרכוש נכס גדול יותר או יקר יותר ולקצור תשואה גבוהה הרבה יותר, או לרכוש שני נכסים, האחד למגורים אישיים והשני להשכרה, ובכך לדאוג להכנסה יפה בזמן מגוריכם באי. 

חברת ברקוס יזמות נדל"ן בקפריסין מלווה כל משקיע לאורך כל תהליך רכישת הנכס בקפריסין, לרבות נטילת משכנתא מבנקים מקומיים. אנו מפגישים את המשקיע עם עורך דין מקרקעין ועם נציג בנק לשיחה ולהעברת מידע אודות התנאים ללקיחת משכתנא בקפריסין, ומאפשרים לו לשקול את האפשרות מתוך נתונים עדכניים. בכל מה שתבחרו לעשות, ברקוס יהיו לצידכם תמיד. 

בהחלט כן. זה אמנם הופך את התהליך למורכב ומעט ממושך, אך בסופו של דבר כולם יוצאים מרוצים. הסיבה לכך שהתהליך הינו מורכב יותר כשמדובר במשקיע זר אינו בשל מדיניות הממשלה הקפריסאית אלא בשל חוקים נוקשים של האיחוד האירופאי אליהם היא כפופה. עם קצת סבלנות וקצת עזרה מקצועית, תוכלו לצלוח גם את המשוכה הזו בקלות ולהגיע לנכס משלכם בקפריסין. חברת ברקוס מסייעת למשקיעים דרכה גם בתהליכי לקיחת משכנתא מבנקים מקומיים לאורך כל התהליך כולו לרבות מפגש עם בנקאי ועורך דין. 

יצירת קשר וייעוץ

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אולי יעניין אותך גם:

למה להשקיע בלימסול?

למה להשקיע בלימסול?

לימסול הינה העיר השניה בגודלה בקפריסין ומכונה בפי רבים "תל אביב של קפריסין". לימסול נמצאת בלב ליבה של תנופת הפיתוח והבינוי של קפריסין כולה, ובתוך

קרא עוד »
כלכלת קפריסין

כלכלת קפריסין

קפריסין, האי הסמוך ביותר לישראל, עבר בעשור האחרון מהפך כלכלי של ממש שהחל עם משבר עמוק וחריף והתפתח לשיא כלכלי של כל הזמנים ולגל אדיר

קרא עוד »
מיסוי נדל"ן בקפריסין

מיסוי נדל"ן בקפריסין

אחת ההחלטות החשובות שתעשו בחייכם היא כיצד להשקיע את ההון האישי שלכם כך שתזכו לתשואה גבוהה ולרווחים. קפריסין היוונית נמצאת כיום בעיצומו של גל פיתוח

קרא עוד »

הנכס החדש שלכם בקפריסין נמצא במרחק של קליק אחד

אנא השאירו פרטים מלאים ואנו נחזור אליכם בהקדם