fbpx

תהליך רכישת נכס בקפריסין

תמיד חלמתם על נכס בקפריסין אך חששתם לעשות את הצעד הראשון? חברת ברקוס המתמחה בנדל"ן בקפריסין תלווה אתכם מן הצעד הראשון של בחירת הנכס ועד לליווי וייעוץ גם לאחר הרכישה, במידה ותרצו לנהלו או למוכרו. קפריסין היוונית נמצאת כיום בתנופת פיתוח אדירה של נדל"ן, וזה הזמן הנכון ביותר לעלות על הגל. תהליך רכישת נכס בקפריסין אינו כה מסובך וקשה כפי שחשבתם, וכשעושים זאת בליווי של המומחים לתחום, תוכלו להגשים סוף סוף את החלום ללא דאגות מיותרות. 

 

קפריסין היוונית – תנופה אדירה של פיתוח נדל"ן

קפריסין היוונית נמצאת כיום בשיאו של גל פיתוח וקידום תוכניות נדל"ן רחבות באיזורים אורבניים רבים ובעיקר בעיר השנייה בגודלה, לימסול, המהווה את חוד החנית של שוק הנדל"ן בקפריסין. לימסול נקראת בפי רבים 'תל אביב של קפריסין' ושוכנת סמוך לחופי הזהב המפורסמים של קפריסין. ללימסול נמל גדול המשמש כשער הכניסה לאירופה למעבר סחורות רבות מכל רחבי העולם, וכן כנקודת ציון חשובה עבור חברות ספנות גדולות אשר מסיעות לאי מליוני תיירים מדי שנה.

לימסול עצמה עוברת אורבניזציה מואצת בדמות סביבות מגורים חדשניות ומתקדמות, בסביבת לימסול נבנו לאחרונה קניונים מפוארים וגם הקזינו הגדול ביותר באירופה, ותוכניות פיתוח פארקי תעשייה והייטק נמצאות בשיא מימושן ועוד רבות צפויות להתחיל בעתיד. בשל כך, לימסול הפכה למוקד משיכה עבור צעירים רבים מכל רחבי העולם המעוניינים לשלב עבודה מעניינת עם מגורים באי הקסום המאופיין באורח חיים רגוע ושקט, אוכל מצויין, מוסיקה טובה, מזג אויר ים תיכוני ונופים מדהימים. כל אלו הפכו את קפריסין ואת לימסול בראשה ליעד מועדף על משקיעים ויזמים זרים הנוהרים לאי.

 

קפריסין נפתחת למשקיעים זרים

בשנת 2013 שקעה קפריסין במשבר כלכלי. על מנת להחלץ ממנו יישמה הממשלה מספר תוכניות פיתוח אשר כללו גם שורה של הטבות והקלות למשקיעים זרים. ואכן, ההשקעות לא איחרו להגיע. כיום אחוז ניכר מן ההשקעות בנדל"ן בקפריסין ובלימסול בפרט הינן השקעות זרות. ההטבות וההקלות כוללות מדיניות מיסוי אטרקטיבי, אפשרויות שהייה גמישות ובירוקרטיה פשוטה. בנוסף, חשוב מאד לזכור כי קפריסין היוונית הינה חברה באיחוד האירופאי כבר משנת 2004 והיא מתכננת בעתיד להכנס כחברה מן המניין בהסכם שנגן, כך שהיא נהנית מכל היתרונות של חברות באיחוד האירופאי וממטבע מקומי שהינו היורו, מה שמקל מאד על ביצוע עיסקאות שונות.

 

קפריסין והמשקיע הישראלי

עבור ישראלים רבים, קפריסין הינה גן עדן להשקעות. במחיר ממוצע של דירת שלושה חדרים ( החל ממליון ומאתיים ש"ח ) ניתן לרכוש דירה במיקום מרכזי בעיר לימסול ולקבל תשואה מדהימה של בין 9% – 7%  עקב הביקוש העצום לדירות מגורים באיזור לימסול ההולכת ומתפתחת. בנוסף, לימסול נמצאת במרחק של 40 דקות טיסה מישראל ( או שמונה שעות שיוט בקצב מתון, אם תרצו ) כך שניתן לנהל את הנכס גם להשכרות לטווח הקצר ללא כל קושי או מאמצים מיוחדים. בנוסף, מפעילה ממשלת קפריסין תוכנית מיסוי אטרקטיבית אשר מאפשרת למשקיעים ויזמים זרים להשקיע בה במינימום מיסוי, הנמוך ביותר בקרב מדינות ה – OECD.

 

סיוע מקיף וממצה בתהליכי רכישת נדל"ן בקפריסין

בין אם אתם משקיעים מיומנים ומנוסים ובין אם זו הפעם הראשונה שאתם רוכשים נכס בחו"ל, רצוי ומומלץ להעזר בחברה המתמחה בנדל"ן קפריסאי דוגמת ברקוס, אשר מלווה כל משקיע על פי נתוניו האישיים וצרכיו לבחירת הנכס המתאים לו ביותר. חברת ברקוס נוסדה על ידי אריאל ברגר, יזם ובוגר אוניברסיטת מיאמי שם למד לתואר בניהול עסקים ושיווק ואשר אליו הצטרפו אנשי מקצוע ישראלים נוספים אשר העתיקו את מרכז חייהם לקפריסין עם משפחותיהם על מנת להיות תמיד עם אצבע על הדופק.

כיום ברקוס מורכבת מתמהיל של אנשי מקצוע בתחום היזמות, הבנייה, התכנון וההוצאה לפועל ישראלי – קפריסאי אשר חי ונושם נדל"ן מקומי. חברת ברקוס הפכה בתוך שנים מספר לאחת מחברות היזמות המובילות בקפריסין עם עשרות פרוייקטים מצליחים. החברה מנהלת את כל שלבי תהליך הבנייה החל מרכישת הקרקע, דרך תכנון הפרוייקט, ניהול שלבי הבנייה ולאחר מכן שיווקו ומכירתו למשקיעים זרים ומקומיים. גם לאחר הרכישה, חברת ברקוס מלווה כל משקיע ומציעה שירותי ניהול נכס על פי דרישותיו. עבור המשקיע הישראלי, חברת ברקוס מציעה שירות מקצועי ואמין בעברית ובגובה העיניים ותלווה אתכם לאורך כל המסע עד לקבלת המפתחות בנכס החדש שלכם בקפריסין.

 

תהליך רכישת נכס בקפריסין

להלן תהליך רכישת נכס בקפריסין:

1. שיחת היכרות – השיחה הראשונית נועדה להכיר את הצרכים של כל משקיע בנפרד. כל משקיע הינו עולם ומלואו ויש לו צרכים ורצונות שונים. אנחנו בברקוס מתמחים בהתאמת 'חליפת הנדל"ן' המתאימה ביותר לכל אחד בנפרד על פי יכולותיו הכלכליות, על פי הנתונים השונים שהוא מציג, ועל פי רצונותיו המשתנים. ישנם משקיעים המחפשים נכס כדי להתגורר בו בעצמם, ישנם משקיעים המחפשים נכס להשכרה לטווח הארוך או הקצר, וישנם משקיעים המעוניינים לקנות, להשביח, למכור וליהנות מן התשואה. כך שבשיחת ההיכרות נבין טוב יותר מה אתם מחפשים ונדע להתאים לכם בדיוק מה שרציתם.

 

2. הצגת מספר נכסים לבחירה מתוך ההיצע המגוון של ברקוס – לאחר שהבנו מה אתם למעשה מחפשים וצריכים, אנו נציע לכם מספר אפשרויות נבחרות מתוך ההיצע המגוון של פרוייקטים שאותם יזמנו וניהלנו. ייתכן שאלו יהיו בתים פרטיים וייתכן ואלו יהיו דירות  באיזורים מרכזיים בעיר לימסול, בהתאם לכל משקיע והנתונים שהוא מציג. אפשרויות אלו יהיו מתאימות מבחינת התקציב, המיקום, גודל שטח הנכס והייעוד שלו על פי הנתונים שסיפקתם לנו בשיחת ההיכרות על מנת שתוכלו לבחור מתוכם את הנכס המתאים לכם ביותר.

 

3. סיור בשטח – זה לא חובה, כמובן, אבל אין טוב ממראה עיניים, וכאשר הטיסה לקפריסין אורכת רק 40 דקות, כדאי ומומלץ מאד להגיע לבקר בנכס. נציג מטעם חברת ברקוס ילווה אתכם אל הנכס עצמו, יסביר וייתן תמונת מצב עדכנית של מצבו הנוכחי מבחינת שלבי הבנייה, יעדי סיום הפרוייקט וכדומה, וגם יסייר איתכם בסביבת הנכס על מנת שתוכלו להתרשם מקירבתו לאיזורים מבוקשים כדוגמת חוף הים, איזורי בילוי, איזורי תעסוקה, מוסדות חינוך ועוד. כך תוכלו להתרשם מן הנכס שלכם בדרך הטובה ביותר, לחוש את האוירה, לראות את הנוף, וכמובן להתחיל להתרגש לקראת הרכישה.

 

4. רכישה מן היזם – כאשר אתם רוכשים מן היזם, דהיינו, מחברת ברקוס, אתם חוסכים את כל עלויות התיווך. מסיבה זו מחירו הסופי של הנכס יהיה אטרקטיבי יותר וניתן לפרוס את הסכום לתשלומים על פי קצב התקדמות הפרוייקט. אין אנשי אמצע, ולכל נכס שאתם רוכשים מחברת ברקוס יש 'אבא ואמא', כלומר, יש למי לפנות בכל שאלה או בקשה גם לאחר הרכישה. חברת ברקוס נוהגת ללוות כל משקיע גם לאחר שהשלים את רכישת הנכס מאיתנו ולהעניק שירותי ניהול לנכס על מנת שתוכלו להיות רגועים ולדעת שהנכס שלכם נמצא בידיים הטובות ביותר.

 

5. ניהול תהליכי רכישה – אחרי שפתחנו את בקבוק השמפנייה מגיע הזמן לטפל בעניינים הטכניים של הרכישה. חברת ברקוס מציעה לכל משקיע את השירותים הבאים העוסקים בתהליכי הרכישה עצמה:

  • ייעוץ על ידי עורך דין מקרקעין מקומי הבקיא בדיני מקרקעין קפריסאיים אשר יכול להעניק לכם בנוסף לייעוץ המשפטי גם ייעוץ בבחירת בנק להלוואות בקפריסין וניהול תהליכי קבלת ההלוואה מולו עד 50% מערך הנכס. זה מתאים לכל מי שמעוניין להגדיל את יכולותיו ולרכוש נכס בעלות גבוהה יותר מן ההון האישי שלו, או לרכוש יותר מנכס אחד ובכך להביא לרווחים גדולים יותר.
  • ליווי צמוד לכל אורך שלבי הרכישה לרבות פתיחת חשבון בנק בבנק מקומי, קישור לעורך דין מקומי ומנהל חשבונות מקומי לניהול תהליכי הרכישה ולאחר מכן ניהול הנכס ( לדוגמא לצורכי מס ותיאום מס לאחר שהרווחים מתחילים לזרום ) וגם במילוי טפסים והגשתם, ניסוח חוזה שכירות מול שוכרים, ועוד.
  • שקיפות מלאה לאורך כל התקדמות הפרוייקט לרבות עידכונים מהשטח, דיווחים על התקדמות הבנייה או ניהול הנכס שלכם, זמינות גבוהה לכל שאלה או בקשה וגם אפשרות לצפות בנכס באמצעות מצלמה במעגל סגור 24/7.

 

6. ניהול לאחר רכישה – במזל טוב רכשתם נכס בקפריסין, ומה עכשיו? ישנם משקיעים ממולחים שיודעים בדיוק כיצד לטפל בנכס שלהם מיד לאחר שקיבלות את המפתחות לרשותם, ויש כאלו שפערי השפה, פערי המרחק ומחסור בזמן פנוי קצת מקשים עליהם את הדבר. בדיוק בשביל זה חברת ברקוס מפעילה שירותי ניהול לאחר רכישה. על פי דרישתכם, אנו ננהל את הנכס עבורכם, בין אם מדובר בהשכרה לטווח קצר בסגנון Airbnb, השכרה לטווח ארוך, ואף מכירת הנכס לאחר השבחה קלה ( הדירה הינה חדשה, כך שאין צורך בשיפוצים מעמיקים ) ואפילו כמו שהוא. עקב הביקוש הרב, הדירה שרכשתם פשוט תיחטף.

 

7. מכירת נכס בקפריסין – במידה והחלטתם שכעת הזמן הנכון למכור את הנכס שלכם בקפריסין, אתם לא לבד במשימה הזו. חברת ברקוס תעמיד את הנכס שלכם למכירה ותנהל את כל ההליכים הבירוקרטיים בנושא בדיוק כפי שעשינו בעת רכישת הנכס. בדרך זו תוכלו לשבת בנוחות על כוס קפה בסלון ביתכם בישראל בזמן שאנחנו דואגים לתשואה שלכם.

תהליך רכישת נכס בקפריסין
תהליך רכישת נכס בקפריסין

שאלות נפוצות:

על מנת לרכוש נכס בקפריסין ניתן לבוא לבקר באי, להתרשם ממגוון ההיצע של דירות להשכרה לטווח קצר או ארוך, לבחור מתוכן, לבצע את הרכישה בפועל ולאחר מכן להחליט מה לעשות בנכס. רוב המשקיעים מחלקים את זמנם בין ישראל לקפריסין ומשתמשים בנכס למגורים לעצמם. אחרים משכירים לטווח קצר או ארוך, ואחרים מוכרים לאחר זמן מה על מנת לקצור את התשואה. באמצעות חברת ברקוס, המומחית לנדל"ן בקפריסין, תוכלו לקבל ליווי מקצועי צמוד לכל אחד מן השלבים הללו.

חברת ברקוס מתמחה בנדל"ן קפריסאי ומלווה את המשקיע הישראלי החל מבחירת הנכס מתוך הפרוייקטים הרבים שהחברה יוזמת ומקימה, דרך כל תהליך הרכישה וכלה במכירתו או ניהולו לאחר הרכישה. ברקוס הוקמה על ידי צוות ישראלי – קפריסאי ומדברת עם משקיעים ישראלים בגובה העיניים ובעברית. ניתן לקבל ליווי וייעוץ לאורך כל התהליך כולו וגם לאחריו. 

לימסול, העיר השניה בגודלה בקפריסין, הינה היעד הפופולארי והמבטיח ביותר לרכישת נדל"ן בקפריסין. העיר נמצאת בעיצומו של תהליך פיתוח וקדמה איזורי אשר מייצר ביקוש גבוה מאד לדירות סמוך למרכז העיר. מן הסיבה הזו מומלץ מאד להתמקד בלימסול ולרכוש נכס מניב מהשכרה לטווח הקצר או הארוך, או ממכירתו. 

לכל אחד, גם למי שעושה את צעדיו הראשונים וגם למשקיעים ממולחים ומנוסים. קפריסין מקדמת בברכה השקעות זרות בתחומה ועושה ככל שביכולתה כדי להקל על משקיעים להשקיע בה. מסיבה זו הממשלה מקדמת ומיישמת תוכניות מיסוי אטרקטיביות, אפשרויות מגוונות לשהייה באי, והקלה ופישוט נושאים בירוקטיים, מה שהופך את קפריסין להיות המקום החם ביותר להשקעות נדל"ן. 

יצירת קשר וייעוץ

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אולי יעניין אותך גם:

למה להשקיע בלימסול?

למה להשקיע בלימסול?

לימסול הינה העיר השניה בגודלה בקפריסין ומכונה בפי רבים "תל אביב של קפריסין". לימסול נמצאת בלב ליבה של תנופת הפיתוח והבינוי של קפריסין כולה, ובתוך

קרא עוד »
כלכלת קפריסין

כלכלת קפריסין

קפריסין, האי הסמוך ביותר לישראל, עבר בעשור האחרון מהפך כלכלי של ממש שהחל עם משבר עמוק וחריף והתפתח לשיא כלכלי של כל הזמנים ולגל אדיר

קרא עוד »
מיסוי נדל"ן בקפריסין

מיסוי נדל"ן בקפריסין

אחת ההחלטות החשובות שתעשו בחייכם היא כיצד להשקיע את ההון האישי שלכם כך שתזכו לתשואה גבוהה ולרווחים. קפריסין היוונית נמצאת כיום בעיצומו של גל פיתוח

קרא עוד »

הנכס החדש שלכם בקפריסין נמצא במרחק של קליק אחד

אנא השאירו פרטים מלאים ואנו נחזור אליכם בהקדם