fbpx

מיסוי נדל"ן בקפריסין

אחת ההחלטות החשובות שתעשו בחייכם היא כיצד להשקיע את ההון האישי שלכם כך שתזכו לתשואה גבוהה ולרווחים. קפריסין היוונית נמצאת כיום בעיצומו של גל פיתוח וקדמה שלא היה כדוגמתו בהיסטוריה של האי, ולכן נחשב לאחד המקומות הבטוחים והמבטיחים ביותר להשקעה בנדל"ן מכל הסוגים. אך על מנת לבצע החלטה מושכלת המבוססת היטב על נתונים, חשוב לקחת בחשבון גם את מדיניות המסים של ממשלת קפריסין. אחת הדרכים שבה נקטה הממשלה הקפריסאית על מנת לחלץ את האי מן המשבר שחווה בשנת 2013 היתה הנהגת מדיניות מסים מקלה על משקיעים זרים.

במאמר זה נפרט את כל המידע הרלוונטי למשקיעים בנדל"ן באי אודות מיסוי נדל"ן בקפריסין. 

 

קפריסין נחלצת ממשבר

בשנת 2013 קרס הבנק המרכזי במדינת קפריסין, ונפילתו היכתה אנושות את כלכלת האי. מאחר וקפריסין הינה חברה באיחוד האירופאי, בתחילה הסתייעה בתוכניות לשיקום כלכלי שהנהיג האיחוד כדי להתגבר על המשבר הכלכלי שאיים לא רק על קפריסין אלא גם על מדינות נוספות כגון יוון, איטליה, אירלנד, ספרד ופורטוגל, במה שכונה 'משבר החוב האירופאי'. אולם קפריסין לא הסתפקה בגלגלי ההצלה שהשליך לעברה העולם, והחליטה לקחת את גורלה בידיה. ממשלת קפריסין הנהיגה מספר תוכניות לשיקום כלכלתה אשר איפשרו פתיחת שערים לעולם והזרמת מטבע זר והשקעות בפיננסים, בנדל"ן ובתעשייה, ובמשיכת מותגים ושמות גדולים לפתוח בה סניפים.

ההצלחה היתה מעל ומעבר למשוער. כיום, כמעט עשור לאחר המשבר, קפריסין חווה את אחד מגלי ההצלחה הכלכלית הגדולים שידע האי, והיא נמצאת בתנופת פיתוח וקידמה שלא היה כדוגמתו. אחת התוכניות היתה שינויים בתוכניות המיסוי למשקיעים זרים אשר הפכו אטרקטיביות ביותר ואכן משכו מאות אלפי משקיעים, קטנים ככגדולים, לרכוש נכסי נדל"ן ולהזרים מטבע זר לאי.

 

מיסוי נדל"ן בקפריסין

מיסוי הנדל"ן בקפריסין נחלק בדומה לכלכלות רבות למספר חלקים:

מס רכישה – משקיע זר המעוניין לרכוש נכס בקפריסין ישלם מס על פי שווי הנכס באמצעות שלוש מדרגות מס על פי החלוקה המפורטת בטבלה:

מדרגת מס שווי הנכס גובה המס לתשלום
1 עד 85,430 יורו 3%
2 בין 85,431  ל – 170,860 יורו 5%
3 170,861

יורו ומעלה

8%

 

מע"מ ( מס ערך מוסף ) – בקפריסין ערך המע"מ הינו אחיד ועומד על 19%, כאשר חבות המע"מ על רכישת נכס להשקעה חלה על רכישת קרקעות או פרוייקטים חדשים מקבלן או חברת בנייה. אך לא כולם משלמים סכום גבוה זה ומסתפקים בתשלום של 5% בלבד. כיצד? על ידי עמידה בקריטריונים שונים כגון היות הרוכש אדם פרטי ולא חברה, למטרת מגורים בלבד, כאשר גודל הנכס אינו עולה על 130 מ"ר ומחירו אינו עולה על 350,000 יורו.

במידה ורכשתם דירה או נכס נדל"ן אחר מיד שניה, לא תחויבו במע"מ כלל. אולם שימו לב – על מנת לתמרץ רכישת נדל"ן חדש מיזם, מעניקה ממשלת קפריסין תושבות קבע על סכום העולה על 300,000 יורו פלוס מע"מ. פחות מסכום זה או בחירה בנדל"ן מיד שניה אינה מקנה זכות זו שמעניקה יתרונות רבים לרוכש כמו לדוגמא מגורים חוקיים באי ללא הגבלה למשקיע ומשפחתו, וכן אופציה לקבלת אזרחות קפריסאית לאחר שבע שנות מגורים באי.

דמי העברה – זוהי אגרה לתשלום המשולמת במועד הרכישה, ועומדת על 0.5% משווי הנכס, כאשר ניתן להתבסס על הערכת שמאי ולא על מחיר הרכישה בפועל.

מס בולים –  זוהי אגרה נוספת הנקבעת על פי סכום רכישת הנכס על פי מדרגות מס:

מדרגת מס שווי הנכס גובה המס לתשלום
1 עד 4,999 יורו 0%
2 5,000 – 170,000 יורו 0.15%
3 171,000 יורו ומעלה 0.20%

 

חשוב מאד לציין – תקרת מס הבולים הינה 20,000 יורו, כלומר, זהו הסכום המקסימלי שתידרשו לשלם.

מס שבח ( מס על רווחי הון ממכירת נכס )

המס חל על מוכר הדירה ולא על הקונה והוא מתחיל מסכום של 83,000 רווח, כלומר, אם הרווחתם פחות על המכירה, תהיו פטורים. מס השבח חל על הפער שבין עלות הנכס המקורית למחיר המכירה שלו מחדש, והוא עומד על 20% מן הרווח. ניתן להגיש בקשה להכרה בהוצאות רכישה והשבחת הנכס דוגמת עלויות השיפוץ, עורך הדין, תשלומים לחברות אחזקה וניהול וכל היוצא בזה על מנת להפחית אותם מתשלום המס.

מס הכנסה בגין דמי שכירות

גם מס זה הינו מדורג והוא חל רק על בעלי נכסים פרטיים למגורים המחזיקים בו זמנית שני נכסי נדל"ן ומעלה, כאשר על פי החוק הם יידרשו להרשם כחברה בע"מ:

מדרגת מס הכנסה שנתית משכירות שיעור מס
1 עד 19,500 0%
2 19,501 – 28,000 20%
3 28,001 – 36,300 25%
4 36,301 – 60,000 30%
5 60,601 ומעלה 35%

מיסים נוספים שיש לקחת בחשבון

כבעלי נכס בקפריסין יש לקחת בחשבון מסים נוספים כגון תשלום ארנונה, עליו ניתן לקבל הנחה כמשקיעי נדל"ן זרים, שכ"ט עורך דין בסכום הנע בין 1% – 2% , עלויות ניהול הנכס ומס מוניציפלי מקומי שתקרתו הינה 500 יורו.

 

מרגישים מבולבלים?

במידה ואתם חוששים שתתקשו לחשב כהלכה את המסים או לא מעוניניים לעשות זאת בעצמכם, תמיד תוכלו להעזר בחברת ברקוס יזמות נדל"ן בקפריסין, אשר גם לאחר רכישת הנכס ממשיכה ללוות אתכם בניהול הנכס ותשלומי המיסוי באופן מדויק ועל פי כל התקנות. חברת ברקוס יוזמת ובונה פרוייקטי בינוי למגורים ותיירות בקפריסין ובלימסול בפרט, ומהווה גשר יציב למשקיעים ישראלים המעוניינים לרכוש נכס בקפריסין. החברה מציעה ליווי לאורך כל התהליך, החל מבחירת הנכס ועד לקבלת המפתחות תוך שקיפות מלאה וסיוע בניהול ומכירת הנכס גם לאחר הרכישה, ולכל שאלה או בקשה שיש לכם.

מיסוי נדל"ן בקפריסין

שאלות נפוצות:

קפריסין פותחת את שעריה למשקיעים זרים ומזמינה אותם לרכוש נכסי נדל"ן בשטחה על מנת להזרים מטבע זר למדינה ולהאיץ תהליכי פיתוח וקידמה. מסיבה זו אחת התוכניות שמקדמת ממשלת קפריסין הינה מדיניות מיסוי מקל ואטרקטיבי למשקיעים זרים בין אם הם מתכוונים להשכיר ולמכור את הנכס ובין אם הם מתכוונים להתגורר בו בעצמם. 

קניתם נכס דרך ברקוס? אתם מסודרים. חברת ברקוס ממשיכה ללוות את לקוחותיה גם לאחר  רוכשים נכס מברקוס אתם יכולים לישון בשקט ולדעת שכל תשלומי המס משולמים בדייקנות ובמועדם. 

במידה ואתם רוכשים נכס דרך חברת ברקוס, אנו נעשה את כל התחשיבים בעצמנו על ידי עורך דין ורואה חשבון הבקיאים בחוקי מס למשקיעים זרים. באמצעות השקעה בנדל"ן דרכנו תוכלו להיות רגועים וסמוכים כי כל המסים משולמים כדת וכדין ובמועדם. 

נכון להיום קפריסין זוכה לתנופת פיתוח וקידמה בזכות הכספים הזרים שנכנסים לתוכה. המשקיעים הזרים תורמים תרומה משמעותית לפיתוחה, ולכן, כלכלה נבונה יודעת שסוס מנצח לא מחליפים, וכיום לא סביר שחוקי המס בקפריסין ישתנו לרעת המשקיעים. 

יצירת קשר וייעוץ

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אולי יעניין אותך גם:

למה להשקיע בלימסול?

למה להשקיע בלימסול?

לימסול הינה העיר השניה בגודלה בקפריסין ומכונה בפי רבים "תל אביב של קפריסין". לימסול נמצאת בלב ליבה של תנופת הפיתוח והבינוי של קפריסין כולה, ובתוך

קרא עוד »
כלכלת קפריסין

כלכלת קפריסין

קפריסין, האי הסמוך ביותר לישראל, עבר בעשור האחרון מהפך כלכלי של ממש שהחל עם משבר עמוק וחריף והתפתח לשיא כלכלי של כל הזמנים ולגל אדיר

קרא עוד »
משכנתאות בקפריסין

משכנתאות בקפריסין

לקיחת משכנתא בקפריסין שונה מעט מאשר בישראל. בישראל לקיחת משכנתא הוא עניין נפוץ ומקובל מאד וכמעט אין משפחה בישראל שלא לקחה משכנתא לפחות פעם אחת.

קרא עוד »

הנכס החדש שלכם בקפריסין נמצא במרחק של קליק אחד

אנא השאירו פרטים מלאים ואנו נחזור אליכם בהקדם