fbpx

תושבות בקפריסין

השקעה בנדל"ן הינה תמיד החלטה נבונה, אך השקעה במקום שמעניק לך תושבות קבע הינה החלטה חכמה ושקולה ביותר. משמעות תושבות הקבע הינה שיש לכם מקום אלטרנטיבי לגור בו באופן חוקי, ותושבות קבע בקפריסין מהווה גם קרש קפיצה להשגת אזרחות אירופאית לאחר שבע שנים. כך שבהחלטה טובה אחת זכיתם גם לנכס מניב עם תשואה גבוהה, גם למקום מגורים בטוח ורוגע הרחק מקשיי היום יום בארץ, וגם לכרטיס כניסה לאיחוד האירופאי בסוף המסלול. במאמר זה נסביר לכם על כל היתרונות הגדולים של תושבות בקפריסין.

 

קפריסין פותחת את שעריה

לפני כעשור שקעה קפריסין במשבר כלכלי חריף. על מנת להיחלץ ממנו אימצה ממשלת קפריסין מספר תוכניות כלכליות שהעניקו תמריצים למשקיעים זרים לרכוש נדל"ן ולהשקיע מטבע זר באי. התוצאה הפתיעה את כולם. לא רק שקפריסין נחלצה מן המשבר, אלא נמצאת בתנופה כלכלית משמעותית שהעלתה את התמ"ג באי ליותר מ – 5% בתוך שנים מספר. קפריסין עוברת תהליך קידמה מואץ בעיקר בתחום ההיי טק והטכנולוגיות המתקדמות. מאות חברות ושמות גדולים בתחומים אלו כבר פתחו סניפים בקפריסין בשל מדיניות המיסוי המקלה, ואיתם הגיעו אלפי מהגרי עבודה צעירים שמחפשים עבודה מעניינת בתחומים מגוונים בשילוב עם האופי הרוגע והאקלים החמים והנוח של האי. על מנת לתמרץ משקיעים זרים לרכוש נדל"ן באי, ממשלת קפריסין מעניקה לכל משקיע ומשפחתו העומדים בקריטריונים תושבות קבע באי. המשמעות – ניתן להתגורר באי באופן חוקי בנכס שרכשתם.

 

תושבות קבע בקפריסין

אחת מתוכניות השיקום הכלכלי שהוכיחו את עצמן כיעילות במיוחד הינה תוכנית הענקת תושבות קבע בקפריסין למשקיעים זרים בנדל"ן מקומי. תושבות הקבע עצמה אינה מחייבת מגורים באי, אם כי אחד מתנאי הסף הינו ביקור באי אחת לשנתיים, והיא אינה מקנה רשות לעבוד בקפריסין, פרט לניהול הנכס שקניתם, כמובן. על מנת לקבל תושבות קבע בקפריסין יש לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • רכישת נכס בקפריסין – על מנת לעמוד בתנאים יש לרכוש בקפריסין נכס חדש מיזם בשווי של 300,000 יורו פלוס מע"מ ומעלה. בסכום זה ניתן לרכוש דירה ממוצעת במרכז לימסול או דירת נופש בגודל בינוני, מה שבהחלט יכול לשמש למגורים אישיים או להשכרה לטווח הארוך והקצר.

 

  • עצמאות כלכלית – על המועמד לקבלת תושבות קבע להציג מסמכים המראים כי הוא מרוויח למעלה מ – 50,000 יורו לשנה לפחות אשר מקורה מחוץ לקפריסין ליחיד ( לזוג נשוי ההכנסה צריכה לעמוד על 65,000 יורו לשנה, ועוד 10,000 יורו לכל ילד ). הכנסה מחוץ לקפריסין יכולה להיות משכורת, פנסיה, דיבידנד, ריבית על פיקדונות בחשבונות בנק מקומיים או זרים, דמי שכירות ועוד.

 

  • ללא עבר פלילי – המשקיע ומשפחתו יציג מסמכים המעידים כי הוא עצמו וכל אחד מבני משפחתו נעדרים רישום פלילי.

 

  • ביטוח בריאות – המשקיע ובני משפחתו צריכים להציג ביטוח בריאות בתוקף המכסה אשפוז וטיפולי חוץ.

 

  • שקיפות לגבי השקעות נוספות – במידה ורכשתם נכסים נוספים בקפריסין או בכל מקום אחר בכל רחבי האיחוד האירופאי עליכם לציין זאת. במידה ורכישת הנכסים התבצעה על ידי חברה בבעלותכם, עליה להיות רשומה בקפריסין או במדינה אחרת הכלולה באיחוד האירופאי ועליכם להציג מסמכים כי אתם הנהנים העיקריים מהשקעה זו.

 

יתרונות תושבות הקבע עבור ישראלים

קפריסין ומדינת ישראל סמוכות זו לזו, ומרחק הנסיעה ביניהן הינו 40 דקות טיסה בלבד. מרחק קצר זה מקל מאד על ניהול הנכס שלכם בקפריסין גם אם לא תגישו בקשה לתושבות קבע, אך התושבות יכולה לסייע לכם מאד במקרים הבאים:

 

מגורים באי קפריסין

פנסיונרים הרוצים לבלות את זמנם בנעימים באזור פסטורלי ושליו, משפחות צעירות המעוניינות להחליף אוירה ולאפשר לילדים לגדול בסביבה בטוחה ומוגנת, וגם יחידים המעוניינים ליהנות מחיי הלילה ומחופי הים התכולים יכולים לעשות זאת ללא הגבלה באמצעות תושבות קבע ולחיות חיים מרתקים ומעניינים במיוחד, ולהתפרנס מניהול הנכס שרכשו בקפריסין או להמשיך לעבוד מרחוק ולהרוויח משכורת שמקורה מחוץ לקפריסין.

 

קירבה גדולה לנכס

כאשר ניתן להכנס ולצאת מקפריסין ללא הגבלה ולשהות בה כמה שרוצים, קל יותר לדאוג לנכס שלכם. תוכלו לפקח בעצמכם על תהליכי שיפוץ והשבחה, לטפל בענייני השכרה לטווח קצר וארוך, לנהל עסקים או לנפוש באי מתי שתרצו, כמה שתרצו, ללא כל הגבלה ובאופן חוקי לחלוטין.

 

קרש קפיצה לאזרחות קפריסאית

בעל תושבות קבע אשר שהה באי קפריסין באופן רציף לאורך תקופה של שבע שנים, כאשר בשנה השביעית יש להתגורר באי ללא יציאה כלל, פרט למקרים מובנים וחריגים כגון שמחות משפחתיות וכדומה, ניתן יהיה להגיש בקשה לאזרחות קפריסאית. הגשת הבקשה כרוכה בתשלום אגרה של כ – 2,000 יורו לאדם, וחשוב מאד לדעת כי זמן ההמתנה לאישורה יכול לארוך עד כשנתיים ( ! ) והוא כולל גם ראיון במרבית המקרים. עם זאת, התוצאה הינה אזרחות אירופאית לכל דבר, על כל הזכויות שהיא מקנה, כך שבהחלט שווה להתאמץ.

 

לסיכום

תושבות קבע בקפריסין מהווה תמריץ חשוב ביותר למשקיעים זרים המעוניינים לא רק לרכוש נכס נדל"ני בקפריסין אלא גם להתגורר בה. עם זאת, אין חובה להתגורר בקפריסין על מנת לקבל תושבות פרט לביקור דו שנתי באי, אלא אם כן השאיפה היא להשתמש בתושבות הקבע כקרש קפיצה לאזרחות קפריסאית, ואז כן חשוב להראות נוכחות יציבה באי. תושבות הקבע מאפשרת למשקיעי הנדל"ן בה לשהות באי ללא הגבלה ולנהל בקלות רבה יותר את הנכס שלהם. מומלץ מאד להגיש בקשה לתושבות על מנת ליהנות מכל היתרונות הכלכליים והאישיים שמציעה קפריסין.

תושבות בקפריסין

שאלות נפוצות:

קפריסין הינו אי שליו ורגוע במיוחד עם חופים זהובים, נופים קסומים, אקלים ים תיכוני נוח, אוכל טוב ומוסיקה מצויינת. קפריסין מתאימה במיוחד לכל מי שרוצה לפרוש בשלווה בגיל מבוגר, או כל מי שרוצה לגדל ילדים בנוף אחר, שקט יותר, ובטוח מכל תלאות המצב המדיני בארץ. תושבות הקבע מאפשרת לכל רוכש נכסים חדשים מעל 300,000 יורו פלוס מע"מ להתגורר במדינה באופן חוקי, אך שימו לב שהוא לא מעניק אישור עבודה, לזה יש לדאוג בנפרד. 

באי עם כל המשפחה ברכישת נכס חדש בעלות של 300,000 יורו פלוס מע"מ. תושבות הקבע פירושה כניסה ויציאה חופשית מן האי ללא הגבלה, ומחייה באי ככל שתרצו. ישנם כאלו המעדיפים לחלק את זמנם בין קפריסין וישראל, ויש כאלו המעדיפים להתגורר באי באופן קבוע, ויש כאלו שלא יבואו להתגורר כלל, אך הם מחוייבים להגיע לבקר באי אחת לשנתיים כדי לשמור על הזכות הזו.

כן. מגורים באי באופן רציף במשך שבע שנים, כאשר בשנה השביעית אין לצאת כלל מן האי ולהתגורר בו לאורך כל השנה, מקנה את הזכות לקבל אזרחות קפריסאית. המשמעות – אזרחות אירופאית על כל היתרונות הרבים שבכך.

הדרך הפשוטה, הקלה והמהירה ביותר לקבל תושבות קבע בקפריסין היא על ידי רכישת נכס חדש, מיזם או קבלן, בסכום העולה על 300,000 פלוס מע"מ. תושבות הקבע מקנה לבעליה שהות חוקית באי ללא הגבלה, לו ולכל משפחתו, ומהווה קרש קפיצה משמעותי לקבלת אזרחות קפריסאית בעתיד. 

יצירת קשר וייעוץ

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אולי יעניין אותך גם:

למה להשקיע בלימסול?

למה להשקיע בלימסול?

לימסול הינה העיר השניה בגודלה בקפריסין ומכונה בפי רבים "תל אביב של קפריסין". לימסול נמצאת בלב ליבה של תנופת הפיתוח והבינוי של קפריסין כולה, ובתוך

קרא עוד »
כלכלת קפריסין

כלכלת קפריסין

קפריסין, האי הסמוך ביותר לישראל, עבר בעשור האחרון מהפך כלכלי של ממש שהחל עם משבר עמוק וחריף והתפתח לשיא כלכלי של כל הזמנים ולגל אדיר

קרא עוד »
מיסוי נדל"ן בקפריסין

מיסוי נדל"ן בקפריסין

אחת ההחלטות החשובות שתעשו בחייכם היא כיצד להשקיע את ההון האישי שלכם כך שתזכו לתשואה גבוהה ולרווחים. קפריסין היוונית נמצאת כיום בעיצומו של גל פיתוח

קרא עוד »

הנכס החדש שלכם בקפריסין נמצא במרחק של קליק אחד

אנא השאירו פרטים מלאים ואנו נחזור אליכם בהקדם